".

"A co třeba sociálním pracovníkem, projektovým manažerem v nadnárodní nadaci, nebo event manažerem v dobročinném spolku?" "To určitě ne, vždyť ani nevím, co to je!"

Projekt DOBROŠKOLA

Povědomí o významu a konkrétní činnosti neziskových organizací je u dětí 1. i 2.stupně základních škol velmi nízké. Zcela chybí znalosti o celosvětových organizacích (např. Červený kříž, UNICEF a další) a stejně chabá je informovanost o dobročinnosti v ČR.  

Máme pro tebe DOTAZNÍK

Chytáš se nebo se necháš nachytat? Vyzkoušej si náš DOTAZNÍK! 

1. EDUKOVAT: doplnit vzdělávací program 1. a 2.stupně ZŠ a přístupnou formou (upravenou pro každý stupeň zvlášť) děti seznámit s neziskovým sektorem.

2.  MOTIVOVAT: inspirovat a pobídnout děti ke každodenní pomoci.

3.  POSILOVAT: emoční inteligenci dětí, budování přátelství, respektu k jinakosti.

V rámci edukativní části se žáci dozví:

  • Co je to neziskový sektor a jaký je jeho význam ve společnosti
  • Jaké jsou nejvýznamnější neziskové organizace na světě a jakou pomoc zajišťují
  • Jaké jsou nejvýznamnější neziskové organizace v ČR s jakými potížemi se na ně lidé mohou obrátit?

V rámci motivační části žáci:

  • vykonají "dobrý skutek" každý den (po dobu 4 týdnů)
  • Kreativně ztvární měsíc DOBRA své třídy a společně s ostatními třídami svůj výstup odprezentují NF La vida loca – po úspěšném zdolání 4 týdnů dobra, děti získají pro svou školu titul DOBROŠKOLA 2023/2024:

DOBROŠKOLA tým:

Martina Malinová 

"Jsem máma, ale duší stále dítě. Ráda cestuji, poznávám nové lidi a prostředí. Vše, co mě baví mohu skloubit díky práci v realitách.Od mala jsem jezdila na tábory, které pořádaly místní společenství v okolí. Pochopila jsem, že né všechny děti mají stejné podmínky a každé z nich žije odlišným způsobem. Každá rodina má svůj příběh, stačí se pozorně dívat.

Postupem času jsem si udělala kurz animátorství, abych se z pomocného vedoucího dostala na vedoucí a mohla se tak plnohodnotně podílet na všech přípravách. Každý tábor měl své téma a od toho se ke konci turnusu odvíjel i charitativní jarmark., jehož účelem bylo vybrat co nejvíce finančních prostředků za koupi jednotlivých výrobků a přispět na potřebnou věc či konkrétního jedince, který by se bez pomoci a podpory ostatních těžko obešel.

Již několik let pomáhám lidem plnit sny o bydlení. Tak jako ostatním ukazuji nemovitosti z jiného úhlu pohledu, ukáži vám jakým jít směrem, jaké možnosti v životě máte a proč platí pravidlo "Co dáš, to dostaneš!" Pamatujte si, že za dobré věci se netrestá a ráda vás ve všem plně podpořím jako jedna z členek našeho týmu Dobroškoly."

Martina W. Opava

"Ve vzdělávání se pohybuji celý svůj dospělý život. Vím, jak je stále těžší a těžší děti nadchnout a motivovat ke studiu, protože jsem sama máma 2 školáků. S rozšířením kanálu youtube a sociálních sítí mám někdy pocit, že děti žijí více "virtuálně" a zapomínají na svět okolo nás. I z tohoto podnětu vznikl projekt DOBROŠKOLA, který má za cíl dětem ukázat svět, který většina z nich nezná. Svět neziskového sektoru, svět dobra a svět, který je skutečný. Na děti i učitele se velice těším a jsem šťastná, že mohu být aktivně součástí."

Karolína Kapitánová

"Ředitelka nadačního fondu, maminka dvou děvčat. Ve škole jsem strávila hodně času a proto vím, jak nás ovlivňuje, motivuje a do budoucna směruje. Proto bych chtěla, aby každý měl možnost té nejlepší volby a co nejvíce informací a aby každý z nás zažil Dobroškolu. Těším se, že dětem ukážu kouzlo nezisku a třeba i některé motivuji a nasměruji k tomu, ze vedle youtubera nebo influencera je možné být i úspěšným manažerem neziskové organizace."

Mgr. Markéta Elsheikh 

"Jsem milou bojovnicí za lepší svět a dobro, právničkou, energy koučkou, lektorkou arabštiny.

Už jako dítě jsem chtěla změnit svět k lepšímu. Pomáhala jsem spolužákům, kteří měli potíže s některými předměty ve škole, pěstovala jsem na balkoně ve městě květiny pro včely a motýli a neustále všechny poučovala o tom, že musí třídit odpad (v době mého dětství se teprve začínalo s tříděním).

Dnes pomáhám lidem jako právnička, energy koučka a také jako lektorka. Věřím, že respekt, soucit a ochotu pomáhat máme v sobě ukryté každý z nás. Nezbývá jen znát možnosti, cestu a pustit se do šíření dobra. A v tomto vás ráda podpořím jako jedna z členek našeho dobrotýmu."

Projekt podpořila: NADACE ČEZ